Proč nemusí být menopauza utrpením

O životním období v životě ženy, které nastává po padesátce, toho bylo již mnoho napsáno. Většinou si přečteme o nekonečných fyzických i psychických problémech, díky nimž je najednou z půvabného stvoření věčně nazlobená, nepříjemná a neupravená osoba. Čekají nás navíc vedlejší účinky hormonů, které nám na naše strasti budou předepisovat lékaři a v lékárnách budeme utrácet za doplňky stravy, abychom mnoho let stejně jen přetrpěly.
odpočinek na sluníčku

Ale musí být a skutečně je tato etapa v životě jen trápením?

 

PEČOVAT O SEBE

Každý úsek života můžeme brát vždy buď z té lepší nebo z té horší stránky. Puberta a mládí nejsou jen bezstarostnost, ale také bolestné hledání se a tápání, po třicítce nejsme jen nejkrásnější, ale také se těžce snažíme skloubit rodinný život se svým zaměstnáním – po menopauze jsme však již zralé ženy se zkušenostmi a syndrom prázdného hnízda se můžeme naučit vnímat i pozitivně.

Máme čas samy na sebe a konečně se můžeme věnovat koníčkům, které jsme až dosud musely odsunovat kvůli dětem a rodině na poslední místo.

přítelkyně v přírodě 

VYUŽÍT VŠE, CO SE NABÍZÍ

Můžeme se nechat pohltit rozbouřenými hormony a skuhrat nad různými zdravotními problémy, ale můžeme si také uvědomit, že to, jak se cítíme, lze v tomto období hodně ovlivnit. Stravou, pohybem, dostatečně dlouhým spánkem a relaxací. Navzdory tomu, že z menopauzy má téměř každá žena hrůzu jako ze strašáku, oznamující blízké stáří, podle výzkumů je většina z nich v tomto období nejšťastnější.

Cítí se být samy sebou, nezávislé, mají lepší vztahy a dokonce prožívají i nejlepší sex.

 svatba na pláži

NEZTRÁCET HUMOR

Faktem je, že ženy, které už svým založením jsou optimistky, berou různé nepříjemné pocity, emoční výkyvy a přirozené ubývání sil s humorem. Jsou smířené s daným stavem a hýčkají se.

 Vždyť nyní je již čas udělat si den sama pro sebe, cestovat, setkávat se s přáteli, prostě žít bez stresu a podle svých představ.