Netradiční zimní dovolená v Krkonoších

Že je Česko lyžařskou velmocí, je mnoha lidem známo. Nejde však ani o sportovní výkonnost, i když někteří naši olympionici patří ke světové špičce, ale o masovost tohoto sportu. Jakmile totiž začne podzimní ráz počasí měnit přívětivou tvář do mrazivých dnů, začínáme se ohlížet po sportovní výbavě, kontrolovat její stav, vyhledávat skiservisy a rozmýšlet, kam se letos na lyže vydat.

dvě židle v horách

Milujete-li klid a rádi lyžujete, vydejte se na Pěnkavčí vrch

Do Krkonoš míří v zimě tisíce lyžařů, známá střediska ve Špindlerově Mlýně, v Peci pod Sněžkou, v Janských Lázních, v Rokytnici nad Jizerou a v Harrachově doslova praskají ve švech každý rok. Nic takového však nemusíte prožít, pokud rádi lyžujete a zároveň vyhledáváte klidné prostředí, nejlépe tam, kde doslova dávají lišky dobrou noc.
mraky nad cestou

Polosamota v náruči přírody

V Česku je registrováno více než 350 lyžařských areálů, z nich zhruba třetina jsou vyhlášená střediska s vynikajícími službami, ale také se stovkami lyžařů na tratích. Na těch méně známých si však zalyžujete rovněž dobře, a pokud skutečně hledáte motivaci pro týdenní zimní dovolenou s romantikou, na polosamotě, vypravte se na Pěnkavčí vrch. Je to horská planina uprostřed hvozdů, nad Velkou Úpou, kam je přístup pouze buď sedačkovou lanovkou na Portášovy boudy, nebo po domluvě s majiteli ubytovacího penzionu skútrem, případně terénním vozem po kamenité cestě. A co vás čeká?
louka u lesa

Pobyt v typické horské dřevěnici přímo na okraji sjezdovky, kolem dokola jen les, ticho a klid. K tomu všemu nadmořská výška zhruba 1000 metrů, fantastický výhled, talířový vlek na dosah ruky, žádné fronty, sjezdovka jen pro pár nadšenců. Její sklon je velmi příjemný i pro začínající lyžaře a rodinné lyžování s malými dětmi. A romantické večery u zapálené svíčky v chalupě, nikde žádná silnice, automobilový provoz, a pokud oželíte i služby mobilního operátora, právě tady si doslova vyčistíte hlavu od každodenních starostí.