Když dítě spinká…

Všichni víme, že malé dítě potřebuje spát i ve dne a my bychom ho mohli otvíráním dveří budit. Aby mohlo být naše dítě pod stálou kontrolou, jsou na trhu elektronické chůvičky. Nepřetržitě monitorují aktivitu spícího dítěte, takže ihned, jakmile se probudí, nás na to upozorní. Podle základních kritérií je dělíme na analogové nebo digitální chůvičky.
spící miminko
·         Digitálníjsou vhodné do městského prostředí. Překážky, jako jsou stromy nebo zdi, můžou kvůli vyšším frekvencím vadit. Při koupi chůvičky do města si raději připlaťme za model s vyšším dosahem.
·         Analogovéjsou levnější a nevadí jim tak překážky mezi vysílačem a přijímačem, jako u digitálních. Kvalita zvuků je zhoršená ostatním vysíláním v blízkém okolí. Je vhodnější spíše do klidných vesnic.
·         Videochůvičkymají krátký dosah a častější rušení signálu. Jejich výhodou je systém pro noční vidění.
Chůvičky by měly mít čistý zvukový přenos s kolečkovou regulací hlasitosti i s jeho vypnutím. Výrobci nabízí i oboustranný přenos, abychom mohli dítě uklidnit svým hlasem, jestli je ovšem schopno hlas rozlišit. Funkce Smart ECO nám bude hlídat úsporu energie. Je to velké plus, protože chůvička bude určitě využívána každodenně několik let. Vybití baterií hlídá kontrolka.
Pro případ, že máme velkou zahradu, pořiďme si chůvičku s velkým dosahem. Pak můžeme v klidu pracovat nebo grilovat v jejím dosahu až 1000 metrů ve volném terénu. Funkce vibrace a světelná signalizace zajistí, že i v hlučném prostředí budeme o dítěti vědět, ať už pomocí mikrofonu nebo videokamery.
novorozeně u otce
Při výběru chůvičky se určitě budeme řídit i cenou, ale nemělo by to být na úkor funkcí, které budeme potřebovat. Výrobci nabízí i různé doplňkové funkce. Jednou z nich je zobrazení teploty a vlhkosti v pokoji dítěte nebo venku, jinou zase je možnost zapnout jednu z pěti uspávacích melodií. Velmi důležitou funkcí jeindikace navázaného spojení, které by se mohlo přerušit vzdáleností nebo vybití baterií. Napájení je možné pomocí baterií nebo z elektrické sítě.
Za zmínku určitě stojí i monitor dechu, který byl vytvořen kvůli syndromu náhlému úmrtí kojenců. Snímá každý pohyb miminka v postýlce, a jakmile pohyb nezaznamená, spustí alarm. Tento přístroj je velmi užitečný, protože už zachránil spoustu miminek.