Intimní hygiena pro každou ženu

Osobní hygiena a její dodržování je dnes již naprostou samozřejmostí v celém kulturním světě. Ženy ví, že vzhledem ke své anatomii těla je jejich hygiena specifická a vyplatí se na ní dbát dvojnásob. Jedině tak je možné vyvarovat se nepříjemných zdravotních komplikací, které přinášejí zejména letní měsíce. Je sice mnoho léků, které dnes tyto problémy léčí, ale jednodušší je, když se do těchto problémů vůbec nedostaneme. Intimní partie ženy mají přirozené kyselé prostředí, které je nutné udržovat. Pokud je porušeno, máme vykročeno k problému. Bakterie se pomnoží a způsobí nepříjemné zdravotní komplikace.

plavky a coca cola

Na co by si žena měla dát pozor

          Vybírejte spodní prádlo z prodyšných, savých materiálů. Nejlepší je 100% bavlna nebo bambusové vlákno. Prádlo zejména v horkých dnech měníme i několikrát denně. Je vhodné se také převlékat z mokrých plavek a nesetrvávat v nich.

kulatá hlavice sprchy

          Jestliže používá žena slipové vložky, je třeba vybírat takové, aby byly vyrobené z přírodních materiálů, které nedráždí, jsou prodyšné. Ani používání parfemovaných vložek není v horkých dnech nejvhodnější. Parfém může dráždit sliznice a způsobovat dermatitidy.

 

          Při menstruaci je nutné zvýšit hygienu tak, že se sprchujeme několikrát denně. Nejlépe je používat čistou vodu a proud sprchy. Nečistoty se omyjí tlakem vody a chemické prostředí v gynekologických partiích se nenaruší.

 

         Je vhodné používat intimní kosmetiku, která udržuje pH intimních oblastí v optimální výšce tak, aby se nepomnožovaly nebezpečné bakterie. Jde zejména o péči o zevní partie, vnitřní partie zvládne čistá proudící voda ze sprchy.

 

         I milostné hrátky je třeba zabezpečit následnou hygienou, která nás ochrání před pomnožením nevítaných choroboplodných zárodků.

 

         Preventivně je vhodné zařadit do svého jídelníčku probiotika. Tyto doplňky stravy dostaneme v každé lékárně i s radami, jak je používat. Podpoří tak náš imunitní systém